Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Jaki segregator wybrać?
Jaki segregator wybrać?

W firmie najczęściej posiadamy dokumenty w segregatorach lecz mogą być też tam zawarte dokumentacje, umowy, gwarancje, ważne sprawozdania itp. papiery które dobrze jak są zabezpieczone w solidnym miejscu. Czy wybór segregatora to bardzo trudna sprawa? Z pozoru nie jednak gdy zamierzamy zaopatrzyć się w większą ilość różnych gabarytów możemy mieć mały problem z dopasowaniem wszystkiego tak aby było zgodne z naszymi wymaganiami. Pierwsza rzecz jaka powinna być uświadomiona że nabywamy akcesoria i udogodnienie do archiwizacji i przetrzymywania dokumentów. Więc w czym może być największy problem?

Wychodzi na to że rozmiar/gabaryt jest najbardziej istotnym elementem wyboru naszego segregatora biurowego czy partii segregatorów. Najpopularniejsze segregatory na dokumenty to jak każdy może się domyślić format – a4 ale czy są inne rozwiązania? Możemy szukać innej szerokości i dopasowani do wpinania innych formatów kartek. Jednak na rynku przeważa wielkość segregatora a4

 

Wyszukiwanie dokumentów – łatwiejsze?

 

Podczas szukania ważnych priorytetowych spraw dzięki dobrej organizacji dokumentów w segregatorach nie spotka nas problem długiego wyszukiwania potrzebnej rzeczy, to wielki komfort filtrowania dokumentacji. W biurowych warunkach musimy zaopatrzyć się w segregatory który posiada na grzbiecie uchwyt to wyciągnięcia go spośród innych ułożonych obok. Do tego kolejna kwestia etykiety które grupują segregator by szybko znaleźć to co potrzebujemy, są też opcje do kupna od razu z kieszonką na karteczki gdzie można włożyć odpowiednią informacje.

 

 

Pozostałe kryteria

 

Wiele producentów różna jakość to normalne, zróżnicowany rynek powoduje to że ciężej niż łatwiej wybrać dobry produkt w atrakcyjnej cenie. Więc co z tego wszystkiego wybrać ? Podstawą to przejrzeć wykonanie segregatora, okładka to istotny element mamy dwa rodzaje okładek introligatorska oraz nieoprawiona z tektury litej lub tworzyw sztucznych. Dobrze jest wybrać wyższą jakość by nasz zakup mógł posłużyć dłużej a przez to nie wymieniać sprzętu co dwa trzy lata. Dość ważną kwestią jest jeszcze mechanizm na którym bazuje segregator jest jednak najbardziej  istotny. Starsze modele wyposażone są w zaciskające się klamry, nie jest to polecane rozwiązanie w tym momencie, ponieważ uścisk niejednokrotnie jest zbyt mocny. Dlatego warto wybrać mechanizm półautomatyczny, który zwalnia się przy użyciu drobnej wajchy to pozwoli również posłużyć dłużej w eksploatacji takich rzeczy.

 

Podzielność na tematy

 

Kolejnym znaczeniem jest możliwość podziału na tematy i kategorie lub też usuwanie pojedynczych lub większej ilości dokumentów bez konieczności zmieniania układu pozostałych to niewątpliwe plusy i może teraz nie rozważamy takiej opcji jednak przy dużej ilości papierów w firmie wymagania co do segregacji i komfortu przeglądania dokumentacji zmieniają się. Etykiety to podstawa by były umieszczone czy doklejone do segregatorów czasem nawet od razu po zakupie. Jeśli mówimy o wyglądzie zewnętrznym pamiętajmy o ciekawym designie jeśli chcemy dobrze wkomponować sprzęt do biura dobrą opcją to wybranie kolorystyki neonowej która oddaje nowoczesny styl na pułkach.  Pamiętaj również o wpinaniu kartek za pomocą mechanizmów są one różne.

Dźwigowe z dociskaczem – dostosowane pod kątem rozstawu otworów w podstawowych wymiarach. Mogą one być rozchylane oraz zamykane przy użyciu dźwigni a kartki i dokumenty będą trzymane przez specjalny dociskacz, który zostaje umieszczony na ringach.

Ringowe – najczęściej rozchylane palcami i mają kształt albo O albo D. Mechanizmy takie mogą mięć stosowane albo dwa albo cztery ringi.

Dociskowe – stosuje się je w specjalnych segregatorach konferencyjnych. Kartki są tam umieszczane w taki sposób, że nie będzie trzeba wykonywać dziurkowania.

 

Ostatnia rzecz – rozmiar grzbietu i ringowe zamki

 

Czy to istotna i ważna rzecz? Owszem, ponieważ czym szerszy będzie grzbiet segregatora tym więcej kartek wepniemy co za tym idzie jeden segregator może pomieścić naprawdę sporą ilość asortyment więc grzbiet to jeden z elementów na który powinniśmy patrzeć.  Są jeszcze ringowe zamki w których mamy pierścienie do nich nakłada się kartki i zaciska. Są pierścienie okrągłe, zwykłe bądź w formie litery D.

widać mogło by się tylko wydawać że segregator to zakup w 5 minut. Przy zaopatrzeniu biura czy ważnego miejsca nie należy pochopnie podejmować decyzji. Poczytać, porozmawiać z kimś kto posiada firmę i korzysta z tego typu asortymentu by wybrać coś na lata.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl